آخرین مرحله امر به معروف

یکی از مسائلی که در نهی از منکر در جامعه باید به آن توجه کافی شود، منکرات رایج در جامعه است منکراتی که اگر از آنها جلوگیری نشود مانند موریانه روز به روز پایه‌ها و ستون‌های اصلی جامعه را نابود می‌کند و مسلما راهی که این جامعه در پیش می‌گیرد به ناکجا آباد ختم می‌شود.

احتمال دارد در این مطلب از ویدیوهایی استفاده کرده باشم که میزبان آنها سرویس یوتیوب است. یوتیوب سرویس خیلی خوبی است چون به من اجازه می‌دهد ویدیوهای خودم را بصورت عمومی در وب‌سایتش منتشر نکنم، اما بتوانم از آنها بصورت شخصی در وبلاگ یا هر جایی که دوست دارم استفاده نمایم. متاسفانه این امکان در سرویس‌های داخلی پشتیبانی نمی‌شود، گویا آنها قصد دارند از هر ویدیویی حتما کسب درآمد داشته باشند و البته شاید حق هم داشته باشند.

لذا از آنجایی که به خاطر این ویدیوها دارم پهنای بین‌المللی اینترنت شما را حرام می‌کنم بسیار شرمنده‌ام و از شما پوزش می‌طلبم، انشاءالله مسوولین عزیزی که تصمیم به انجام همچین کاری گرفته‌اند نیز در پیشگاه پروردگار شرمنده باشند که دارند به حق‌الناس عوام ضرر و زیان وارد می‌سازند.

هم‌اکنون من

در دنیای وارونه‌ای زندگی می‌کنیم که در آن حق و باطل چنان با هم آمیخته شده‌اند که دیگر  جدایی‌شان ناممکن به نظر می‌رسد!!!

من در جامعه‌ای زندگی می‌کنم:

که تمام معیارهای اخلاقی در آن عوض شده‌‌ است. بطوری که رفتارهایی همچون تظاهر و ریا، رابطه گرایی، قانون گریزی، عوام زدگی و عوام فریبی، تملق و گزافه‌گویی، شعار زدگی و آمار گرایی و دوری از واقع گرایی در آن موج می‌زند.

همه چیز ظاهری شده و دورویی و تملق جایگزین یکسری صفات ارزشمند دیگر شده است. اختلاس‌های کلان عادی شده، بی‌مسئولیتی نوعی سیاست شده، عدم مدارای اجتماعی زرنگی تلقی می‌شود و دروغ گفتن آنقدر بی‌هزینه شده است که در مناسبات فردی و اجتماعی رواج و رسمیت پیدا کرده است.

من در کشوری زندگی می‌کنیم:

که دروغگویان و عوام فریبان روزگارم معمولا اسپانسرهای پرنفوذ و قدرتمندی دارند و به شدت از آنها حمایت می‌شود. و این صداقت و راست‌گویی، شفافیت و درست‌کاری است که در این زمانه بسیار هزینه دارد، اما حمایت ندارد و حمایت هم نمی‌شود.

متاسفانه دروغگویان و عوام فریبان آنقدر رشد و تکثیر پیدا کرده‌اند که دیگر اجازهٔ رشد و فعالیت سالم و شرافتمندانه را به دیگران نمی‌دهند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.